Blachy w gatunku 1.4003. Co warto wiedzieć?

W Inox Polska dbamy o pełną różnorodność oferowanych materiałów. Z tego właśnie powodu znajdziesz u nas blachy wykonane ze stali 1.4003, które mogą sprawiać pewne problemy z dostępnością – jednak nie u nas. Sprawdź, co warto wiedzieć o blasze 1. 4003 oraz gdzie ją kupić w rozsądnej cenie.

 

Stal w gatunku 1.4003. Czym się wyróżnia?

Stal 1.4003 to stal nierdzewna o strukturze ferrytycznej, którą od typu 1.4006 odróżniają dwie kwestie: ograniczona zawartość węgla oraz dodatek niklu. Ten rodzaj stali wyróżnia jeszcze zawartość chromu – dzięki tej modyfikacji, stal z powodzeniem sprawdza się w jako materiał stosowany w sektorze dekoracyjnym.

Warto też zaznaczyć, że stal ferrytyczna swoją nazwę zawdzięcza zawartości w swojej budowie strukturalnej ferrytu – roztworu stałego węgla w żelazie, zawierającego m.in. niewielkie ilości węgla.

 

Właściwości stali w gatunku 1.4003

W przeciwieństwie do stali austenitycznych, stal typu 1.4003

nie wykazuje aż tak rozbudowanych właściwości z zakresu odporności. Z powodu braku ochrony przed działaniem chlorków czy soli, materiał ten nie nadaje się do wykorzystania w niektórych warunkach, szczególnie w środowisku morskim. Jeśli jednak zależy nam na zastosowaniu stali 1.4003, musimy ją najpierw odpowiednio zabezpieczyć – najlepiej poprzez odpowiednią obróbkę powierzchni.

Do czego wykorzystuje się stal tego typu? Ze względu na swoje właściwości, blachy 1.4003 często stosuje się do wykonywania ozdobnych elementów. Sprawdzają się także w produkcji podzespołów oraz części samochodów.

 

Stal w gatunku 1.4003 w Inox Polska

Potrzebujesz blach w standardowych rozmiarach? A może poprzednie wybory Cię zawiodły i nadal szukasz materiałów idealnych do wykonania elementów dekoracyjnych? To świetna wiadomość! Tylko teraz w Inox Polska kupisz blachy wykonane ze stali 1.4003 już o -10% taniej . Skontaktuj się z nami i sprawdź, co jeszcze możemy Ci zaoferować!

Comments are closed.