Balustrada ze stali nierdzewnej gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie elementy znajdziesz w sklepie INOX

Poręcze i barierki powstają w wielu różnych miejscach: zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak też prywatnych domach i mieszkaniach. Zwykle nie zwraca się na nie specjalnej uwagi – stoi, zapewnia oparcie, nie ma się czym martwić. Sytuacja zmienia się w momencie, kiedy konstrukcja balustrady ulegnie obluzowaniu lub pojawiają się widoczne ślady korozji. Osłabienie struktury materiału zdecydowanie zwiększa ryzyko wypadku, który może mieć poważne konsekwencje. Dlatego podczas mocowania tego typu obiektów warto już na początku korzystać z najlepszego dostępnego surowca, jakim jest stal nierdzewna.

Obramowanie klatki schodowej czy balkonu musi być nie tylko wytrzymałe, ale też niezwykle stabilne

Balustrada pełni kilka podstawowych funkcji, uzależnionych od tego, w jakim miejscu się znajduje. Na tarasie przede wszystkim zabezpiecza przed upadkiem – nawet małe wysokości bywają potencjalnie niebezpieczne – a na schodach dochodzi do tego rola podparcia i uchwytu. Pomocna zarówno przy wchodzeniu na górę, jak i schodzeniu w dół. Przyciąganie prętów do siebie, szarpanie ich w różnych kierunkach oznacza oddziaływanie na konstrukcję konkretnych sił, które pod żadnym pozorem nie mogą jej uszkodzić. Pod względem wytrzymałości mechanicznej elementy do balustrad ze stali nierdzewnej z całą pewnością należą do ścisłej czołówki. Komponenty wykonane z tego surowca, jakie oferujemy w hurtowni INOX Polska i naszym sklepie internetowym, pozwalają na wykonanie obramowania o praktycznie dowolnym kształcie. Wystarczy dobrze dopasować wielkość i profil poszczególnych części, dostosowując je do potrzeb oraz warunków w miejscu budowy.

Wszystkie elementy do balustrad ze stali nierdzewnej trzeba odpowiednio zmontować na miejscu przeznaczenia

Podczas łączenia ze sobą wybranych komponentów należy zwrócić szczególną uwagę na precyzję wszystkich wykonywanych czynności. Niedokładnie wsunięte kolanko czy chyboczący się słupek niekoniecznie spowodują groźną sytuacją, ale niemal na pewno wywołają uzasadnioną nieufność użytkowników. Lepiej przeprowadzić montaż nieco wolniej, ale dokładniej, niż później dokonywać poprawek albo narażać się na to, że inspektor budowlany wyda decyzję o wyłączeniu balustrady z użytku do czasu usunięcia wykrytych usterek. Pod tym względem wybór elementów ze stali nierdzewnej również będzie właściwy – wysoka wytrzymałość oraz odporność na korozję oznaczają, że wszelkiego typu uszkodzenia będą występować zdecydowanie rzadziej. W magazynach INOX Polska dysponujemy rozmaitymi komponentami, przeznaczonymi do pomieszczeń zamkniętych lub na zewnątrz budynków. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na elementy do balustrad ze stali nierdzewnej!

Comments are closed.