Blacha kwasoodporna. Poznaj jej specyfikę

Blacha kwasoodporna. Poznaj jej specyfikę

W Inox Polska znajdziesz wiele produktów wykonanych ze stali nierdzewnej, która zaskakuje szeregiem wyjątkowych możliwości. Wśród nich znajduje się także blacha kwasoodporna, wykorzystywana na szeroką skalę w kilku gałęziach przemysłu. Potrzebujesz tego materiału w swoich realizacjach? Poznaj naszą ofertę i wybierz jedną z najlepszych na rynku blach kwasoodpornych.

Charakterystyka blachy kwasoodpornej

Wytrzymała, wielofunkcyjna i odporna na korozję – właśnie takie właściwości czynią blachę niezastąpionym rozwiązaniem w tak wielu realizacjach. Co ciekawe, choć wykorzystujemy ją w niezliczonych segmentach przemysłu, ciągle znajdują się nowe pomysły na jej zastosowanie. Co warto jeszcze wiedzieć na jej temat? Przede wszystkim, główny podział wyrobów hutniczych ze stali nierdzewnej – w tym blach kwasoodpornych – dokonuje się na wyroby płaskie i wyroby długie.

 

W wyrobach płaskich można z kolei wyszczególnić: taśmy w kręgach:

– walcowane na gorąco o grubościach od 2,0 do 13,00 mm

– walcowane na zimno o grubościach od 0,3 do 8,0mm blachy o grubości 150 mm oraz szerokości do około 4000 mm blachy.

W Inox Polska wyroby płaskie dostarczane są w różnym stanie wykończenia powierzchni. Sprawdź, które rozwiązanie odpowiada Ci najbardziej:

wykończenie 1D, oznaczające powierzchnię po walcowaniu na gorąco, wyżarzaniu i trawieniu. Zazwyczaj stosuje się je w miejscu, gdzie wygląd nie jest aż tak istotny, np. w wykończeniach lub ukrytych konstrukcjach.

wykończenie 2D, czyli powierzchnię po walcowaniu na zimno, wyżarzaniu i trawieniu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku wszelkich realizacji inżynierskich oraz przemysłowych.

wykończenie 2B, oznaczające płaszczyznę taką jak 2D – tyle, że z dodatkowym walcowaniem wygładzającym, powodującym obniżenie chropowatości przy jednoczesnym podwyższeniu jasności powierzchni. Wyższe walory estetyczne sprawiają, że jest to jedno z najczęściej stosowanych wykończeń.

wykończenie 2R, czyli powierzchnię po wyżarzaniu jasnym, co w atmosferze ochronnej daje nam gładką taflę odbijającą obrazy. Płaszczyznę tego rodzaju charakteryzuje także niezwykła łatwość w czyszczeniu.

Masz pytania lub wątpliwości? Bez obaw – zespół naszych specjalistów rozwieje je na każdym etapie realizacji zamówienia.

Co oferujemy Ci w Inox Polska?

Wiemy, że wysokiej klasy blacha kwasoodporna oznacza powodzenie realizacji całego projektu. To właśnie dlatego proponujemy Ci zarówno produkty renomowanego producenta KIESELMANN, jak i wyroby innych importerów z kraju. Co daje Ci taki wybór? Przede wszystkim, możesz dopasować materiał do potrzeb projektu oraz jego skali – i cieszyć się pomyślnym zrealizowaniem całego planu!

Comments are closed.