Zastosowanie blachy nierdzewnej w Twoim domu. Poznaj nasze sprawdzone pomysły!

Blacha nierdzewna to niezwykle uniwersalny materiał, który przez zdecydowaną większość osób kojarzony jest głównie ze stosowaniem w przemysłach lub budownictwie. Tymczasem z szeregu zalet nierdzewki można korzystać każdego dnia, chociażby w domu. Prezentujemy zastosowania tego typu stali nie tylko w kuchni, ale także w łazience, na korytarzu czy nawet na klatce schodowej.

Kuchnia i łazienka, czyli miejsca, w których z powodzeniem zainstalujesz stal nierdzewną

Przybory i akcesoria kuchenne oraz sprzęt AGD już od wielu lat wykonywane są ze stali odpornej na korozję. Trudno się temu dziwić. Niezwykle popularna nierdzewka charakteryzuje się nie tylko ogromnym poziomem wytrzymałości na czynniki destrukcyjne, ale także nowoczesnym i przede wszystkim estetycznym designem. Blacha nierdzewna stosowana jest do produkcji pierwszorzędnej jakości sztućców, które łatwo utrzymać w czystości. Doskonałe właściwości mechaniczne sprawiają, że raz kupione akcesoria z nierdzewki są w stanie bez szwanku służyć przez kilkanaście kolejnych lat. Niewiele osób zadaje sobie z tego sprawę, ale taki rodzaj stali świetnie sprawdza się również w przypadku projektowania mebli. Zwłaszcza, jeśli ich finalne zastosowanie ociera się o profesjonalizm. Taki, jaki można spotkać w restauracjach czy chociażby w szkolnych stołówkach. Wówczas trwały, nierdzewny i łatwy w czyszczeniu materiał może okazać się sporym ułatwieniem. Również w przypadku aranżacji domowej kuchni. Takie cechy zdają egzamin także przy tworzeniu nowoczesnej łazienki. Stal nierdzewna jest doskonałym materiałem do wzbogacenia frontów szafek lub do produkcji drobnych elementów armatury.

Blacha nierdzewna idealna wewnątrz, ale jak sprawdzi się na zewnątrz pomieszczenia?

Dostarczana przez naszą hurtownię stal nierdzewna może posłużyć także jako materiał niezbędny przy projektowaniu schodów. Ostatnim krzykiem mody są stopnie wykonywane z nierdzewki. Aby blacha zamontowana w tym miejscu posłużyła Ci przez wiele lat, warto zadbać o jej odpowiednią konserwację. W celu zachowania spójności projektu polecamy wykonać również balustradę ze stali nierdzewnej. Elementy, takie jak uchwyty przelotowe, kolanka, profile, rury i łączniki bez problemu znajdziesz w asortymencie INOX Polska. Nasi eksperci rekomendują taką instalację wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Warto pamiętać, że nierdzewka charakteryzuje się odpornością na liczne czynniki destrukcyjne. Taki materiał służy także do zabudowy nowoczesnych wind.

Comments are closed.