Rury kwasoodporne. Czego możesz jeszcze o nich nie wiedzieć?

Stal nierdzewna szturmem podbiła współczesny przemysł – i nic dziwnego. Niektóre elementy, takie jak chociażby rury kwasoodporne, oprócz wytrzymałości wyróżniają się także szeregiem innych, interesujących właściwości. Jakie dokładnie są to parametry? Już teraz poznaj świat Inox Polska i dowiedz się, dlaczego warto postawić na nasze produkty!

 

Zastosowanie rur kwasoodpornych

Wszechstronne właściwości rur kwasoodpornych czynią je niezastąpionym materiałem w wielu gałęziach przemysłu. Szukasz odpowiedniego wykończenia do miejsca narażonego na kontakt z licznymi chemikaliami? W Inox Polska mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Zastosowanie rur kwasoodpornych zagwarantuje bowiem nie tylko najwyższy standard bezpieczeństwa, ale i zapewni komfort użytkowania przez wiele lat działalności, np. na linii produkcyjnej.

 

Rury kwasoodporne

W zależności od metody wytwarzania, rury nierdzewne, w tym również rury kwasoodporne, mogą być dostarczone w dwóch formach – wyżarzonej lub bez wyżarzania. Co to dokładnie oznacza? Dzięki procesowi wyżarzania możemy usunąć naprężenia powstałe przy formowaniu czy spawaniu rur, co w rezultacie zwiększa odporność materiału na korozję. Taki zabieg zapewnia także łatwiejszą obróbkę plastyczną na zimno, zwłaszcza w przypadku gięcia.

W Inox Polska największy asortyment rur ze stali nierdzewnych stanowią modele spawane ze szwem. Znajdziemy je w bardzo wielu rozmiarach – dzięki czemu z powodzeniem dopasujesz je do dowolnego projektu. Można je podzielić na trzy rodzaje:

  • rury instalacyjne ze szwem, służące do wszelkich zastosowań ciśnieniowych,
  • rury instalacyjne ze szwem, przeznaczone głównie dla przemysłu spożywczego i chemicznego,
  • rury balustradowe ze szwem, sprawdzające się w przypadku zastosowań mechanicznych i ogólnotechnicznych.

 

W naszym centrum znajdziesz także rury bezszwowe, które w zależności od przeznaczenia, klasyfikujemy na:

  • rury bezszwowe do użytku ciśnieniowego,
  • rury bezszwowe służące do zastosowań mechanicznych i ogólnotechnicznych.

Comments are closed.