Wkręty nierdzewne. ABC wiedzy

Wkręty nierdzewne. ABC wiedzy

Wydaje Ci się, że o elementach złącznych wiesz wszystko? Oto garść informacji na temat wkrętów nierdzewnych, które pozwolą Ci podjąć jak najlepszą decyzję – a następnie zamówić potrzebne produkty w Inox Polska!

Wkręty nierdzewne – charakterystyka

Czym wyróżniają się wkręty nierdzewne? To jedne z elementów złącznych, składające się z łba z nacięciem oraz gwintowanego trzonu o walcowym kształcie. W zależności od potrzeb, możemy zaopatrzyć się w: wkręty z łbem walcowym lub talerzykowym – sprawdzają się, gdy musimy skutecznie „docisnąć” przytwierdzone już elementy; wkręty z łbem stożkowym – przydatne w realizacjach, gdzie wkręt nie może wystawać ponad płaszczyznę materiału, w którą jest wkręcany; wkręty z łbem sześciokątnym – niezastąpione podczas projektów, gdzie mocowane są ciężkie bądź duże elementy.

Długość wkrętów

Przy zakupie wszystkich elementów złącznych, w tym również wkrętów ze stali nierdzewnej, niezmiernie istotne jest uwzględnienie potrzebnego rozmiaru. Bo choć w niektórych punktach sprzedaży może się wydawać, że wybór modeli jest szeroki – to prawdopodobne, że wystąpi problem właśnie z niezbędnym wymiarem. W przypadku wkrętów nierdzewnych, należy zwrócić uwagę na dwa elementy, takie jak długość oraz średnica. Jeżeli mamy do czynienia z wkrętami, gdzie gwint nie zajmuje całej długości, uwzględnia się także grubość niegwintowanego rdzenia, czyli trzonu. Warto także zauważyć, że długość wkrętu podaje się w odpowiednim porządku – od końca gwintu do zetknięcia z materiałem, w który jest wkręcony.

Wymagany rodzaj będzie więc zależny także od typu łba:

We wkrętach z łbem stożkowo -wypukłym, długość mierzy się od miejsca, w którym kończy się stożek, a zaczyna wypukłość; We wkrętach z łbem stożkowym, długość mierzy się do końca samego łba; We wkrętach z łbem walcowym, sześciokątnym bądź talerzykowym, długość mierzy się do zetknięcia trzonu z łbem wkrętu. W przypadku realizacji zamówień w Inox Polska, nie musisz obawiać się o fakt, że potrzebne Ci rozmiary nie będą dostępne. Nasza zróżnicowana oferta jest bowiem systematycznie poszerzana nie tylko o aktualnie brakujące wymiary, ale i innowacyjne technologie czy produkty.

Wkręty nierdzewne – zastosowanie

Wkręty wybieramy ze względu na materiał, jaki zamierzamy ze sobą połączyć. Przy realizacjach z metalu, najczęściej używanym rodzajem będą blachowkręty, służące do spajania z blachą. Ten rodzaj wkrętów, oprócz najbardziej pożądanej właściwości, jaką jest duża wytrzymałość na różne czynniki zewnętrzne, wyróżnia się także wygodnym montażem – co z pewnością docenią wszyscy specjaliści. Wkręty nierdzewne sprawdzą się również w każdej realizacji, gdzie występuje szansa na kilkukrotne – lub nawet wielokrotne – odkręcanie i przykręcanie poszczególnych części.

Comments are closed.