Śruby nierdzewne – ABC wiedzy

Nie bez przyczyny elementy złączne uznaje się za podstawę każdej konstrukcji. Do tej grupy możemy zaliczyć także śruby nierdzewne, które wykorzystuje się w wielu realizacjach w różnych gałęziach przemysłu. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? Sprawdź to razem z Inox Polska!

 

Śruby nierdzewne charakterystyka

Elementy złączne wykonuje się zazwyczaj ze stali nierdzewnej A2 oraz stali kwasoodpornej spełniającej określoną klasę wytrzymałości, czyli w tym przypadku A4-70 i A4-80. Co to jednak dokładnie oznacza? Pod terminem A2-70 kryje się stal austenityczna o zawartości około 18% chromu i 8% niklu. Z kolei symbole A4-70 oraz A4- 80 odnoszą się do stali kwasoodpornej z dodatkiem znanego nam już molibdenu, odpowiedzialnego za odporność materiału np. w warunkach morskich.

Wszystkie elementy złączne ze stali nierdzewnych, w tym śruby nierdzewne, są opisane przez normę PN-EN ISO 3506.

 

Śruby nierdzewne a korozja

Śruby nierdzewne z powodzeniem stosuje się w wielu realizacjach – od projektów związanych z przemysłem chemicznym czy okrętowym, aż po budowę mostów. Elementy złączne stanowią także niezastąpiony komponent w branży motoryzacyjnej oraz przy produkcji maszyn przeznaczonych do wielkich zakładów. Niestety, jak wszystkie części wykonane ze stali tego rodzaju, również i one mogą ulec działaniu korozji. Z tego powodu specjaliści zalecają, aby w przypadku środowisk szczególnie narażonych na szkodliwe czynniki zewnętrze, postawić na śruby kwasoodporne.

Oprócz śrub odpornych na korozję, produkuje się także elementy wykazujące dużą wytrzymałość w innych, choć równie skrajnych warunkach. Są to np. śruby żaroodporne czy żarowytrzymałe.

 

Śruby nierdzewne w Inox Polska

W Inox Polska wiemy, że to od jakości niewielkich elementów często zależy powodzenie całej konstrukcji. Z tego powodu każdą śrubę nierdzewną oceniamy pod kątem zgodności z obowiązującymi normami technicznymi, zwracamy także uwagę na jakość ich wykonania. Co więcej, systematycznie poszerzamy swoją ofertę – tak, aby w pełni sprostać potrzebom naszych Klientów.

Potrzebujesz specjalistycznych elementów złącznych? Znajdziesz je właśnie w Inox Polska, gdzie w najwyższej jakości wyroby ze stali nierdzewnej zaopatruje się wiele firm z całej Europy!

Comments are closed.