Blacha nierdzewna. Czego mogłeś o niej nie wiedzieć?

Istnieją takie materiały, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jednym z takich wyrobów są właśnie blachy nierdzewne, które sprawdzają się m.in. w budownictwie, transporcie czy sektorze spożywczym. Dziś w INOX Polska przyjrzymy się bliżej temu wyjątkowemu produktowi. W jakich miejscach blachy są niezastąpione? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego producenta? Podpowiadamy!

 

Czym wyróżnia się blacha nierdzewna?

Na samym początku warto wspomnieć o pewnej klasyfikacji. Wyroby płaskie ze stali nierdzewnych można podzielić na:

  • taśmy w kręgach:

– walcowane na gorąco o grubościach od 2,0 do 13,00 mm
– walcowane na zimno o grubościach od 0,3 do 8,0mm

  • blachy o grubości 150 mm oraz szerokości do około 4000 mm.

Wszystkie z wyrobów płaskich można dostarczyć w różnym stanie wykończenia powierzchni.
 

Blacha nierdzewna a zastosowanie

Blachy nierdzewne to ważny element wielu konstrukcji, w tym stelaży mostowych, zadaszeń wiat,  a także masztów telekomunikacyjnych, radiowych czy telewizyjnych. Co więcej, mówiąc  o  budownictwie warto wspomnieć, że blacha nierdzewna oprócz funkcji użytkowej ma także inne, ale  nie mniej ważne zastosowanie – wizualne. Coraz popularniejsze stają się bowiem „stalowe” wykończenia elewacji, które nadają budynkom nowoczesnego charakteru. Rosnącym uznaniem cieszą się także pokrycia dachowe, wyróżniające się niezwykłą trwałością oraz uniwersalnością.

 

Blachy nierdzewne – gdzie kupić?

Jak widzisz, blachy nierdzewne są niezastąpione w wielu gałęziach przemysłu. To m.in. z tego powodu tak ważne jest, aby były jak najlepszej jakości – dzięki czemu wytrzymają każde obciążenie i będą odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz różne, niekiedy skrajne warunki. Na co jednak konkretnie zwracać uwagę przy wyborze producenta? Przede wszystkim, stawiajmy na doświadczone firmy, które gwarantują nam zarówno szeroki asortyment, jak i całkowitą precyzję wykonania. Drugą kwestią jest cena. Owszem, niższe kwoty są zawsze atrakcyjne, jednak powinny wzbudzić naszą czujność, podobnie jak zbyt zawyżone sumy.

Aby uniknąć wszelkich wątpliwości, wybierajmy zaufane punkty dystrybucji, jak np. Inox Polska.

Comments are closed.